Labdien,

Mūs, sabiedriski aktīvos makšķerniekus, satrauc forma un veids, kādā notiek licenzētās makšķerēšanas apspriešana Kuldīgas pašvaldībā.
Nav pieejams iepriekšējo periodu darbības izvērtējums, trūkumi un ieguvumi, nav skaidri iepriekšējo periodu uzdevumi licenzētās makšķerēšanas organizētājiem, nav skaidrs to izpildes apjoms, ir tikai fragmentāra informācija un savāda polemika par ceļotājzivju resursa neatkarību no licenzētās makšķerēšanas, kaut gan valsts finansētās Pelču zivjaudzētavas ieguldījums gadu gaitā bijis vērā ņemams.

Gribētu vērst Kuldīgas lēmēju uzmanību uz faktu, ka licenzētā makšķerēšana ir zivju resursu IEROBEŽOTAS izmantošanas veids. Tā ļauj limitētā apjomā izmantot resursus, kuru nekontrolēta izmantošna nav pieļaujama. Tās var būt gan vimbas, gan laši, gan taimiņi gan citas zivis, kurām konkrētos periodos ir noteikti valstiska mēroga liegumi vai ierobežojumi. Tie ir mūsu migrējošo zivju sugu resursi, kuri makšķerniekiem ir pieejami praktiski tikai to nārsta migrācijas laikā, un limitēta to ieguve ir tikai saprātīgs to apsaimniekošanas veids.

Ar šo vēlamies teikt, ka pašvaldības, kuras atbildīgi izturas pret saviem dabas resursiem, spēj veidot pašvaldību aģentūras šo resursu aizsardzībai, atjaunošanai un limitētai izmantošanai.

Jautājums par to, vai makšķerniekiem patīk vai nepatīk licenzētā makšķerēšana, ir absurds, ja iespējamās atbildes – jā, nē, nezinu – nav pamatotas ar tālākām darbībām, skaidru nākotnes redzējumu par nolemto. Vairums no potenciāliem balsotājiem nenojauš sekas tādam vai citādam balsošanas rezultātam.

Iespējams, ka līdzšinējā licencētā posma darbības sistēma ir novecojusi un jāmaina. Piemēram, vairāk jāpretendē uz Zivju fonda projektu līdzekļiem, kur nonāk nozīmīga daļa ienākumu no licencētās makšķerēšanas Ventā, lai līdzekļi vairāk “atgrieztos upē”.

Tāpēc aicinām Kuldīgas domi izvērtēt publiski pieejamās informācijas pietiekamību un izvairīties no pārsteidzīgu lēmumu pieņemšanas. Jums ir unikāls dabas resurss ar milzīgām nākotnes iespējām!
Kamēr notiek diskusija par iespēju ķert “lētākas zivis vakariņām”, unikālā Baltijas lašupe Venta ir zaudējusi spēju pašattīrīties no pārliekā aizauguma. Nārstu vietu kopšana joprojām notiek atsevišķu entuziastu darbības rezultātā, nevis kā pārdomāts valsts vai pašvaldības organizēts pasākums. Vai šo aspektu pašvaldībā ņems vērā?
Vai ņems vērā arī izmaiņas kaimiņvalstīs? Labs piemērs ir Neris upe Lietuvā, kurā nesen atļauta licenzētā lašu spiningošana pirmsnārsta periodā. Turp dodas daudzi makšķernieki no visas Baltijas, dzīvo dienām un nedēļām, lai izbaudītu cīņu ar vienu no spēcīgākajām zivīm Baltijā tajā brīdī, kad tās ķeršana ir sportiski interesanta.

Venta ir neaptveramas iespējas, neizniekojiet tās!

Ar cieņu

M. Balodis
MOSP Valdes priekšsēdētājs

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Ķer bet ievēro!
MOSP valdes locekļi
MĀRTIŅŠ BALODIS Jautāt | Atbildes
ANDRIS GRĪNBERGS Jautāt | Atbildes
MĀRIS OLTE
Jautāt | Atbildes
MIERVALDIS BĒRZIŅŠ
Jautāt | Atbildes
OJĀRS BEĶERIS Jautāt | Atbildes
Kalendārs
jūlijs 2019
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031