siflogo

Prezentāciju sagatavoja Ventspils Makšķernieku kluba pārstāvis Andris Grīnbergs,
apkopojot problēmas, kas izgaismojušās Makšķerēšanas noteikumu izstrādes laikā:

MNpadome20_03_labots

  1. Tiecāmies uz vienkāršākiem Makšķerēšanas noteikumiem. Ja ierēdņu pusē atrodoties, noteikumu tekstā tikai samainīti vietām jēdzieni kā norādītajā piemērā, rodas jautājums, vai šādas izmaiņas vispār nepieciešamas.
  2. “Zinātniskais pamatojums” ir Latvijā nevietā lietots kā demagoģisks ierocis. To vajag, lai noraidītu idejas – jauniem liegumiem to nevajag.
  3.  Makšķerēšanas noteikumus atbalstīs godprātīgie makšķernieki, ja noteikumi kļūs skarbāki pret pārkāpējiem, bet makšķerniekiem pieaugs rīcības brīvība. Taču vai šāds princips ir ievērots?  Ir tikai vienā gadījumā – makšķerniekiem beidzot atcelts šķērsbļitkas liegums, bet cemmerētājiem izveidots punkts par āķu lietošanu. Kā citur?
  4. MOSP pilnsapulcē uzklausot zinātnieku secinājumus, pētot Burtnieku, uzzinājām, ka līdaku skaita samazināšanās ir cilvēku ietekmes pazīme (ūdens piesārņošana, makšķerēšana, zveja un citi). Sportistu rezultāti LČ uzrāda līdzīgu tendenci. Tāpēc piedāvājām samazināt makšķernieku spiedienu uz plēsējiem. Piemēram, 3 zivis līdzšinējo 5 vietā (papildu arguments – kā nolemts ZM ZD, Makšķerēšanas noteikumu loma normas automātiski attieksies arī uz zemūdens medniekiem, kā arī – kaimiņos Lietuvā pastāv loma ierobežojums 5 kg, kas iespējams, izskaidro viesmakšķernieku skaitu no šīs valsts.
  5.  Faktiski veicinot makšķernieku strīdus, ierēdņiem kļūst vieglāk saglabāt stagnāciju un atpalicību iekšējo ūdeņu apsaimniekošanā, pamazām noveļot atbildību uz pašvaldībām, vienlaikus apgrūtinot pašvaldību iespējas šos ūdeņus apsaimniekot (piemēram, EZF līdzekļu neieplānošana nākamajā periodā).

Vairāk tēžu – skat. dokumentā. Interesanti, ka joprojām šī padome kā līdz šim Latvijā ierasts, strīdas par atsevišķām noteikumu ailēm, lai gan kopumā nav atbildēts uz jautājumu, kā mēs īsti definēsim ilgtspēju, kas būs mūsu kritēriji, kā zināsim, ka pieņemtie lēmumi darbojas.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Ķer bet ievēro!
MOSP valdes locekļi
MĀRTIŅŠ BALODIS Jautāt | Atbildes
ANDRIS GRĪNBERGS Jautāt | Atbildes
MĀRIS OLTE
Jautāt | Atbildes
MIERVALDIS BĒRZIŅŠ
Jautāt | Atbildes
OJĀRS BEĶERIS Jautāt | Atbildes
Kalendārs
jūlijs 2019
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031