aIMG_1379Brīvdienās, 11. un 12. oktobrī, Vallē, kompleksā Makšķernieku Paradīze, notika “MOSP makšķernieku sadarbības kauss 2014”. Divas dienas sacensību dalībnieki sacentās par SIA “Gold Fishing” un MOSP sarūpēto 1000 EUR vērto St. Croix, Megabass un Pontoon21 balvu fondu, skaistiem kausiem un goda rakstiem.

Sacensību ietvaros notika seminārs gan par makšķernieku darbību biedrībās, gan iespējamo devumu hobija attīstībai, gan arī sniedzām ieskatu politikas tuvākā nākotnē.

Kā jau MOSP semināros ierasts, dalībniekus uzrunāja semināra vadītājs Māris Olte.

Biedrības projektu “Mums rūp!”, kura ietvaros notika arī šīs sacensības, prezentēja Mārtiņš Balodis.

DSC_0086

Makšķerniekus uzrunāt un par biedrības paveikto pastāstīt bija atbraukuši biedrības “Mālpils zivīm” valdes priekšsēdētājs Vladislavs Komarovs un priekšsēdētāja vietnieks, Mālpils novada pilnvarotā persona vides aizsardzībā Salvis Mihelsons. Gandrīz 2 stundas ilgajā stāstā(prezentācija 57 MB atrodamam šeit http://failiem.lv/u/lovjbxj) Komarova kungs uzskatāmi pastāstīja un parādīja biedrības paveikto Mālpils novadā kā arī publiski pieteica biedrības “Mālpils zivīm” vēlēšanos iestāties un piedalīties MOSP darbā. MOSP valde tuvākajā valdes izskatīs un apstiprinās “Mālpils zivīm” iesniegumu, jo šīs biedrības paveiktais darbs ūdeņu sargāšana un kopšanā ir iespaidīgs darbības paraugs daudzām biedrībām Latvijā un šāds biedrs ir liels pagodinājums MOSP.

Nākamais MOSP uzaicinātais lektors bija Loreta Urtāne. Sarežģītās prezentācijas (materiālu 11 MB lejuplādēt šeit: http://failiem.lv/u/zaylgoz ) laikā semināra dalībnieki uzzināja daudz informācijas par upju iedalījumu, upju kvalitātes kritērijiem un apsekošanas nepieciešamību. Galvenais prezentācijas mērķis – kā makšķernieki varēs palīdzēt mūsu upju apsekošanā. Prezentācijas noslēgumā vienojāmies, ka Urtānes kundze informēs MOSP par makšķernieku iespējām palīdzēt mūsu upēm. Loģiskā notikumu ķēde plānojas šāda: Urtānes kundzes izstrādāto apsekošanas anketu un metodiku apstiprinās Latvijas Vides, Ģeoloģijas un Meteoroloģijas Centrs(LVĢMC). Tad sadarbībā ar MOSP sludināsim makšķerniekiem iespējas palīdzēt savu ūdeņu novērtēšanā. Šo novērtējumu apkopojums ir vērsts uz finansējuma aprēķināšanu un piesaisti upju problēmu risināšanā.Pēc Urtānes kundzes lekcijas M. Balodis īsumā pastāstīja par makšķerniekiem aktuālākajiem jautājumiem zivsaimniecības likumdošanā un politikā, pastāstīja par “Latvijas iekšējo un jūras piekrastes ūdeņu resursu izmantošanas un pārvaldības konsultatīvās padomes” interešu grupu veidošanas un pārstāvniecības pamatprincipiem.

MOSP izdales materiālos bija sagatavota un izdalīta Makšķerēšanas Noteikumu versija, kuru gribējām apspriest semināra noslēgumā. Tomēr, ņemot vērā semināra dalībnieku nogurumu un vēlmes, vienojāmies, ka MOSP piedāvātās izmaiņas semināra dalībnieki apskatīs mazāka noguruma pakāpē un kontaktēsies ar MOSP valdi pēc semināra, ja būs priekšlikumi vai iebildumi.

Kopsavilkumā jāatzīst, ka makšķerēšanas “tuvumā” ir tik daudz tēmu, svarīgu tēmu, kuras ietekmē mūsu hobija nākotni, ka kopējais darāmā apjoms tikai palielinās. MOSP aicina talkā visus, kuriem ir iespēja piedalīties šo tēmu risināšanas darbā.

Seminārs beidzās ap Plkst.21.00, semināru filmēja Māris Olte un kopā ar sacensību fragmentiem, apbalvošanu parādīs  kādā  no tuvākajiem TV raidījumiem.

MOSP valde pateicas semināra dalībniekiem par dalību!

SIF_EEZ_graf_el

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Ķer bet ievēro!
MOSP valdes locekļi
MĀRTIŅŠ BALODIS Jautāt | Atbildes
ANDRIS GRĪNBERGS Jautāt | Atbildes
MĀRIS OLTE
Jautāt | Atbildes
MIERVALDIS BĒRZIŅŠ
Jautāt | Atbildes
OJĀRS BEĶERIS Jautāt | Atbildes
Kalendārs
jūlijs 2019
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031